Hazai hírek Versenyek

Kezdődik a XIV. Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny
Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny

Gombaszögön kezdetét vette a Csemadok Dunaszerdahelyi Területi Választmánya, a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet és a Hagyományok Háza Hálózat – Szlovákia által meghirdetett Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny tizennegyedik évfolyama. A kiemelkedő néprajzkutatóról és folklórgyűjtőről elnevezett verseny célja a magyar népmesekincs és a hagyományos mesemondás megismerése, elsajátítása és népszerűsítése. Az utóbbi évek hagyományainak megfelelően a verseny a Gombaszögi kemping területén levő Pajtaszínházban és a Folkszögletben valósul meg. Idén több mint hetven mesemondó érkezett, ők a két napon két helyszínre szétosztva lépnek a zsűri elé. A versenyprodukciókról videófelvétel készül, amit a Magyar Interaktív Televízióban tesznek majd közzé.

Kísérő programok

  • Kézműves foglalkozások a Gömöri Kézművesek Társulása mestereivel, Izolda népi játékai
  • Daltanulás a Sajó Bandával (Pajta színház)
  • Hangszerbemutató, játszó-és táncház a Sajó Bandával (Folkszöglet)
  • MESEPÁRBAJ: interaktív meseest négy mesemondóval és nyereményekkel a hallgatóság számára (Pajta színház)

A jelentkezők a következő korosztály szerinti kategóriákban versenyeznek:

1. kategória alapiskolák tanulói (1–3. évf.)
2. kategória alapiskolák tanulói (4–6. évf.)
3. kategória alapiskolák tanulói (7–9. évf.)
4. kategória középiskolák tanulói
5. kategória felnőttek