Vélemény

Összmagyar Anyanyelvi Tábor Sátoraljaújhelyen

Ötszáz fiatalnak szervez Összmagyar Anyanyelvi Tábort a Rákóczi Szövetség július 29. és augusztus 3. között Sátoraljaújhelyen, a Rákóczi Tábor és Rendezvényközpontban.

A táborba a Kárpát-medence szórványvidékeiről és csángóföldről érkeznek résztvevők.

Az általános iskolás korú diákok Felvidékről Mátyusföldről, Zoboraljáról, a Nagykürtösi járás nyelvhatár vidékéről, gömöri és ung-vidéki szórványtájakról érkeznek, Kárpátaljáról Felső-Tisza-vidéki településekről, Erdélyből Máramaros, Szilágy, Arad és Temes megyéből, valamint a vajdasági Bánát szórványhelyeiről.

Az idei évben először moldvai csángó gyerekek is bekapcsolódnak a táborba.

A rendezvény célja, hogy a táborozó gyerekek nyelv és kultúra ismeretét fejlessze, kapcsolataikat erősítse, és a felhőtlen, jó hangulatú együttlét mellett életre szóló élményeket szerezhessenek.

A programban a korosztályt megszólító kulturális programok, anyanyelvi foglakozások, hagyományőrző foglalkozások, sportprogramok, kirándulások szerepelnek.

A táborba mások mellett ellátogat Szili Katalin és Járai Zsigmond miniszterelnöki megbízott is. (km)

The post Összmagyar Anyanyelvi Tábor Sátoraljaújhelyen   appeared first on Magyar iskola.