Hazai hírek Oktatás

Mini konyhabútort készítettek az asztalosmesterséget tanuló diákok

A dunaszerdahelyi Építészeti Szakközépiskola asztalosmesterséget tanuló diákjai bemutatták a decemberben elkészített alkotásaikat. Az iskola beszámolója szerint Lelkes János asztalosmester irányításával mini konyhabútort és fa bárszéket készítettek – megrendelésre.

Az első évfolyam tanulói elsajátítottak, a felsőbb évfolyam tanulói pedig átgyakoroltak olyan alapvető szakmai készségeket. Ezek közé tartozik a megrendelővel való kommunikáció, a megrendelő elképzeléseinek vizualizálása, a munkamenetek kidolgozása és megszervezése, az anyagok kiválasztása és előkészítése, előrajzolás, vágás, valamint kézi és gépi famegmunkálás. Mivel csapatban dolgoztak, megtanulták az egymás iránti kölcsönös tiszteletet, az egymásra való figyelést, egymás véleményének tiszteletben tartását, ötleteik és elképzeléseik melletti érvelést és egymás kölcsönös segítését. Az alkotások megtekintése után bátran ki lehet jelenteni, hogy a felsoroltakat kiválóan elsajátították.
Fenes Róbert, az iskola igazgatója

asztalosmesterséget

 

asztalosmesterséget konyhabútort

%d bloggers like this: