Felhívások Hazai hírek

Felhívás a magyar nyelvű távoktatás biztosítására

távoktatásMivel az iskolák és az oktatási intézmények további rendelkezésig zárva lesznek húsvét után is, sőt vélhetően a tanév végéig, hogy fékezni lehessen a koronavírus terjedését, Branislav Gröhling oktatási miniszter nyilatkozata szerint televíziós távoktatást készülnek bevezetni 30 pedagógus segítségével napi 4 órában.

Ez persze a magyar iskolák számára nem vigasz. Minthogy mindmáig nincsen magyar nyelven sugárzó közszolgálati televízió Szlovákiában, a magyar gyerekek oktatáshoz való joga súlyosan sérülhet. Az SZMPSZ és a SZMSZSZ tiltakozása elvárható lenne, és külön magyar nyelvű oktatási műsorok programba illesztése, előállítása állami pénzen szintén. Erre kiválóan alkalmas lenne akár az RTVS harmadik, retroműsorokat kínáló csatornája.

Felszólítjuk a pedagógusok és szülők szervezeteit, a magyar pártokat és civil szervezeteket, tegyenek lépéseket ennek megoldásáért!