Szabadidő

Ismét várja a látogatók ostromát a füleki vár

(Fotó: Wikipedia)

Július 1-jén a füleki vár újra megnyitja kapuit, október végéig a hét minden napján 10 és 18 óra között látogató, november 1-től november 15-ig 8-tól 16 óráig – tájékoztatott a vármúzeum.
A múzeum, földalatti folyosók, újdonságként régészeti tanösvény és a várudvaron levő kézműves ház várja a látogatókat. Az alsó várudvar bástyájában található tájékoztató panelek a környék várairól is információkat adnak, a mostani fejlesztések a határon átívelő Interreg programnak köszönhetően valósultak meg.
Bővült a vár alatti parkoló is, emellett a városfal egyetlen máig fennmaradt bástyájában információs pontot hoztak létre, a ferences kolostorban berendezett kiállítás pedig a rend történetét mutatja be.
A város múltját a 17. század végétől egészen az 1960-as évekig a városi múzeum gazdag tárlata ismerteti. A múzeum keddtől péntekig tart nyitva.
A látogatók térségbe csalogatása érdekében kölcsönös kedvezményes program indult a füleki és a somoskői vár, valamint a rappi termálfürdő között.

%d bloggers like this: