Hazai hírek

Gröhling: Ha nem volt teszten a szülő, ne küldje iskolába a gyereket

(Fotó: Facebook, Branislav Gröhling)

Ezzel a felhívással fordult ma kora délután a szülőkhöz az oktatási miniszter.
Közösségi oldalán azt írta, az ilyen szülő „fontolja meg”, hogy járatja-e óvodába, iskolába a gyerekét, és hozzáteszi, hogy öt tanítási napról való hiányzást maga is igazolhat, emiatt nem kell orvoshoz menni. Ez az őszi szünet módosulása miatt most azt jelenti, hogy egészen november 11-ig írhat igazolást a szülő.
A hétvégi tesztelés előtt még azt közölték többször is, hogy csak az a gyerek nem mehet iskolába, akinek családjában fertőzött van – ilyenkor az egész család karanténban marad.

Branislav Gröhling hozzáteszi, az iskolának nincs joga megtiltani, hogy iskolába járjon az a gyerek, akinek a szülei nem voltak tesztelésen.

Ugyanis több iskola erről értesítette a szülőket, a miniszter azonban rámutat, hogy ez egy korábbi rendelet, és azóta új lépett hatályba.

Összegzésképpen: mehet iskolába a gyerek, ha a szülei nem voltak tesztelésen, csak nem ajánlják. (l)