Egyéb kategória Oktatás

2696 magyar nyelven tanuló kilencedikest tartanak nyilván

deskheader

A Szlovák Oktatási, Tudományos, Kutatási és Sportminisztérium reagált a Híd állítására, miszerint több mint 1400 diák maradhat magyar nyelvű középiskolai oktatás nélkül. Az oktatási tárca szerint a magyar középiskolák számára több helyet biztosítanak, mint ahány diák ebben a tanévben jelentkezett ilyen tanítási nyelvű oktatási intézménybe.

Az aktuális adatok szerint 2696 magyar nyelven tanuló kilencedikest tartanak nyilván, a magyar tannyelvű középiskolák számára pedig 2747 helyet biztosítottak. Az minisztérium eddig csak két olyan beadvánnyal foglalkozott, amelyek magyar tanítási nyelvű középiskolákba való felvételt kérvényeztek, de ezen esetekben is az összes felet kielégítő megoldás született.

A Híd korábbi állásfoglalása szerint 1400 hellyel van kevesebb a magyar középiskolákban, mint amennyire igény lenne.

A Híd szerint a gimnáziumokba 1084 magyar tanuló jelentkezett, a szakközépiskolák magyar osztályaiba pedig 2708 tanuló, ez összesen 3792.

Matematikailag a kettő között ugyan csak 1096 a különbség, de 1400-as is összejöhetett, ha a HÍD a beadott felvételi kérvényekkel számolt, nem a diákokkal.

 

1400 MAGYAR DIÁKNAK NEM JUTOTT HELY MAGYAR KÖZÉPISKOLÁBAN