Szabadidő

A Perseverance rover holnap landol a Marson

A Perseverance (magyarul: kitartás, becenevén Percy) marsautó, amelyet a NASA Jet Propulsion Laboratory-ja fejlesztett ki a Mars felszínének tanulmányozására. 2020. július 30-án indították egy Atlas V hordozórakétával. Az űrszonda tervezett leszállása a Marson 2021. február 18. 

PerseveranceA küldetés elsődleges, legfontosabb célja az élet nyomainak vizsgálata a Marson. 2018 novemberében a Jezero krátert választották leszállási helynek. A kiválasztás fontos szempontja volt, hogy itt feltehetően üledékes kőzetek találhatók, amelyek vizsgálatával kimutatható, hogy valamikor volt-e élet a Marson.

Az alapiskolák alsó és felső tagozatai számára a JPL külön oktatóvideókat készített, hogy megismerkedhessenek a Marsra tartó járművel, a leszállás technikájával és minden más ezzel összefüggő dologgal. A videók délután lesznek elérhetőek (18:30 és 20:30), egymást követően.

Alsó tagozatosoknak:

Felső tagozatosoknak: