Hazai hírek

A Dunaszerdahelyi és a Komáromi járásban is kinyitnak jövő héten a középiskolák

Az eddigi öt helyett így összes 9 rózsaszín járás lesz az országban, de ezekben is óvatosnak kell lenni és betartani a szabályokat.

Az iskolában minden diáknak egyszerű szájmaszkot kell viselnie. Alsó tagozatos gyerekeknek nincs szükségük tesztre, elég az egyik szülő negatív vírustesztje. Felső tagozaton és a középiskolában a diákoknak saját tesztre van szükségük.

A középiskolások utoljára tavaly októberben voltak iskolában. A minisztérium most is – csakúgy, mint a korábbi részleges járási nyitásoknál – azt javasolja, hogy a tanárok legalább egy hetet adjanak a visszailleszkedésre, ne állandó  feleltetéssel és felmérőíratással kezdjék a tantermi tanítást.
A hírt frissítjük.

Írásunk a témában:
 MI A HELYZET A KÖZÉPISKOLAI KOLLÉGIUMOKKAL?

 

[pdf-embedder url=”https://www.magyar-iskola.sk/wp-content/uploads/2021/04/10538_skoly_covid-automat_23-4-2021_final.pdf”]