Hazai hírek

Az igazgatót fogják hívni, az iskolába viszik a vakcinát a tanároknak

Egyenesen a polgármestereket, de elsősorban az iskolaigazgatókat fogják hívni.

„Egyenesen a polgármestereket, de elsősorban az iskolaigazgatókat fogják hívni. Felkínáljuk az oltócsapatok munkáját, kimennek, és az iskolában oltják be azokat az alkalmazottakat, akik még nem kapták meg a vakcinát. Nemcsak az iskolának, az önkormányzatoknak is segítünk” – jelentette be Branislav Gröhling Nyitrán, országos oltási turnéja következő állomásán.
Ennek érdekében augusztus 16-tól call centrumot fog működtetni az oktatási tárca.
Nyitra megyében egyébként jó a pedagógusok átoltottsága – ezt Gröhling is kiemelte.

Komáromban az iskolai alkalmazottak 70 százaléka van beoltva koronavírus ellen, Vágsellyén pedig a 73 százalékuk. Eközben a lakosság átoltottsága a megyében csak 44 százalék – a pedagógusoké 67. (Az iskolaügyben az országos átlag 67 százalék volt július végére.)
Emellett a 12-17 évesek 21 százaléka van beoltva a megyében, az országos átlag itt 19 százalék.

A megye középiskoláiban még jobb a helyzet, a tanárok 81,3 százaléka van beoltva, a nem pedagógiai alkalmazottaknak pedig a 60,5 százaléka.

A megyei ellenpélda Nagytapolcsány és Aranyosmarót, ezekben 36-39 százalék a lakosság átoltottsága.