Kémia Tanuljunk

Kémia: Ionos kötés

Az ionvegyületeket alkotó pozitív és negatív töltésű ionokat az elektromos vonzás tartja össze. Az ellentétes töltésű ionok közötti elektromos vonzást ionkötésnek nevezzük. Az ionkötés általában ionrácsba rendezi az ionokat. Az ionkötés elsőrendű kémiai kötés, csak vegyületekben fordul elő. Legyél bajnok, versenyezz a legjobbakkal és nyerj!

Próbáld ki: http://videotanar.hu/

Ionos kötés – ha ΔEN nagyon nagy
Az ionos kötés úgy jön létre, hogy a kötésben résztvevő kis elektronvonzó képességű atom
teljes mértékben leadja az elektronját a kötésben résztvevő másik, nagy elektronvonzó képességű atomnak.
Na – e -> Na+
Cl + e ->  Cl Ennek során pozitív töltésű, ún. kationok és negatív töltésű ún. anionok alakulnak ki. Az ionos kötést, a kötésben résztvevő, ellentétes töltésű ionok között fellépő erős elektrosztatikus vonzás tartja össze.

%d bloggers like this: