Hazai hírek

Minden iskolai alkalmazott kap decemberben 100 eurót, nemcsak a tanítók

iskolai alkalmazott
(Pixabay)

A hírt Pavel Ondek, az Iskolaügyi Alkalmazottak Szakszervezetének elnöke erősítette meg.
Az az alkalmazott kapja meg a karácsonyi prémiumot az oktatási tárcától, aki november 30-án legalább hat hónapja állandó munkaviszonyban van. Nem kaphat jutalmat az, aki a próbaidejét vagy már a felmondási idejét tölti.

A pénzt a decemberben folyósított fizetéssel kapják.

A rendelet az óvodákra, alapiskolákra, napközikre, középiskolákra, speciális iskolákra, a szabadidőközpontokra, a nyelviskolákra, az iskolai étkezdékre és a kollégiumokra és a felsőfokú oktatásra is vonatkozik.

Ondek hangsúlyozta, hogy a 100 eurós év végi jutalmat a kormánnyal aláírt kollektív szerződés garantálja.

KORÁBBI CIKKÜNK: 100 eurót kap minden pedagógus