Hazai hírek

Gröhling egyetért a pedagógusok 10%-os béremelési követelésével

érettségi
(minedu)

Branislav Gröhling oktatási miniszter szerdán bejelentette, hogy támogatja az oktatásügyi szakszervezet bérkövetelését.
Az Oktatási és Tudományos Dolgozók Szakszervezete (OZPŠaV) kedden sztrájkkészültséget hirdetett és 10 százalékos béremelést követel minden iskolaügyi alkalmazott számára.

„Azonban az oktatási tárca nem emelheti a béreket, a mi költségvetési keretünkben ilyen tétel nem szerepel”

– mondta Gröhling, hozzátéve, hogy ez a pénzügyminisztériumra tartozik. Elmondta, hogy tárgyalt Igor Matovič pénzügyminiszterrel a béremelésről, számos érvet felsorolt, köztük Matovič választási ígéreteit is.

Sztrájkkészültség egyetért
A Szlovák Pedagóguskamara is tiltakozott az elmaradt béremelés miatt, és elküldte a kormánynak a Teljesületlen választási ígéretek plakátját (Fotó: SKU)

Gröhling az oktatásügy leterheltségének kérdésében is egyetért a szakszervezettel, szerinte az egészségügy után az oktatásügy a második ágazat, amelyet a legjobban megvisel a járvány a folyamatosan változó szabályok miatt, és a tanárokat is érik inzultusok, csakúgy, mint az egészségügyi dolgozókat.

%d bloggers like this: