Hazai hírek

Beoltatlan szülő csak teszttel viheti orvoshoz a gyereket

csak teszttel viheti orvoshoz a gyereket
(Pixabay)

Orvoshoz, a  kötelező orvosi ellenőrzésekre, szűrővizsgálatokra és az oltásokra csak az egyik szülő vigye a gyereket, és ha nincs beoltva vagy nem esett át a fertőzésen, tesztet kell felmutatnia  – hívta fel a figyelmet az egészségügyi minisztérium.
Elegendő az antigénteszt is, amit a kivizsgálás előtt végeznek el a rendelőintézetben – közölte a minisztérium. Ha a rendelőben nem végeznek tesztelést, akkor azt előtte meg kell oldani.

Ha a szülő nincs beoltva és nincs tesztje sem, nem mehet be az orvosi rendelőbe, nem lehet jelen a kivizsgálásnál. A szülőnek is és a gyereknek is maszkot vagy reszpirátort kell viselnie az éppen érvényben levő rendelet szerint, amely a kivételeket is tartalmazza.

A rendelőt lehetőség szerint csak azután keressük fel, hogy telefonon egyeztettünk az orvossal. Ezeket a kivizsgálásokat ajánlatos a rendelési idő előtt elvégeztetni, hogy a kicsik ne érintkezzenek beteg gyerekekkel.

 

Új járványszabályok jönnek, a gyerekeket kevéssé érintik