Felhívások

Új időpontban a XVIII. Csengő Énekszó

A Csemadok Országos Tanácsa, a Szlovákiai Magyar Zenebarátok Társasága, a Csemadok Érsekújvári Területi Választmánya és a további társszervezők 2021 szeptemberében meghirdették a szlovákiai magyar gyermek- és ifjúsági kórusok országos fesztiválját, a XVIII. Csengő Énekszót.

A Csengő Énekszó seregszemle új időpontja 2022. június 9-10.

XVIII. Csengő Énekszó, 2022

A Csemadok Országos Tanácsa, a Szlovákiai Magyar Zenebarátok Társasága, a Csemadok Érsekújvári Területi Választmánya és a további társszervezők 2021 szeptemberében meghirdették a szlovákiai magyar gyermek- és ifjúsági kórusok országos fesztiválját, a XVIII. Csengő Énekszót.

A beérkezett jelentkezések alapján az iskolák, kórusok részéről – a korábbi évekhez képest – jóval kisebb az érdeklődés, olyan visszajelzést is kaptunk, miszerint a kórusok nem tudnak kellőképpen felkészülni erre a komoly megmérettetésre.

Tisztában vagyunk azzal, hogy a járványügyi előírások megnehezítik a kórusmunkát, s hogy a hónapokig elhúzódó távoktatás következtében nem tudtak próbálni a csoportok. Emiatt a fesztivál szervezői úgy döntöttek, hogy idén nem verseny formájában szervezik meg a Csengő Énekszót, hanem egy országos seregszemlét rendeznek azzal a céllal, hogy szakmai tanácsadást nyújtsanak a résztvevő kórusoknak erősítve ezzel a szlovákiai magyar énekkari mozgalmat. A seregszemlén szakmai zsűri értékeli majd a kórusokat, de nem osztanak ki besorolást, ill. csak azoknak a csoportoknak, amelyek ezt kifejezetten kérik.

%d bloggers like this: