Oktatás

Végre közzéteszik, ki milyen eredményt ért el a Tesztelés 9-en

tesztelés
A mai nap folyamán elektronikus hozzáférést kapnak az alapiskolák és a középiskolák a Tesztelés 9 eredményeihez – közölte a központi teszteléseket levezénylő intézmény, a NÚCEM.
Az eredmények közzétételét sok szülő sürgette már, mivel ha jól sikerült a teszt, egyes középiskolákba nem kell felvételizni.
De csak azok a diákok tudják meg, hogyan sikerült a központi felmérőjük, aki április 6-án és 7-én írták azt. Akik betegség vagy más okból kifolyólag később, április 21-én és 22-én írták a tesztet, május 3-án tudják meg az eredményüket.

Az oktatási minisztériumhoz tartozó intézet azonban azt is közölte, hogy a hivatalos eredményt, PDF formátumban csak május 16-én, 17-én tudja elküldeni elektronikus úton az iskoláknak. Addigra viszont már rengeteg helyen megkezdődnek a középiskolai felvételik.