Könyvajánló Szabadidő

Vidám mesék különleges állatokról

Utazzunk képzeletben egy tengerhez Egressy Zoltánnal, Piszke papával, hogy megismerkedhessünk egy tucat különleges állattal, miközben a la fontaine-i hagyományokat követő meséket olvassuk!

Ránk vár egy holdhalról, tintahalról, kőhalról, rájáról és megannyi tengeri állatról szóló kedves, okosan tanító, elgondolkodtató történet és sok-sok meséléssel töltött közös perc. Tíz állat, tíz kedves, okosan tanító, elgondolkodtató történet és megannyi meséléssel töltött közös perc…

 

Idén májusban jelent meg ez a kötet nyomtatásban Láng Anna illusztrációival, a MANÓ KÖNYVEK kiadásában – nyári olvasmányként is kiváló lehet. Júlisban látott napvilágot hangoskönyv formájában is, Csuja Imre előadásában.

 

 

Egressy Zoltán

1967 augusztus 2-án született Budapesten.

Szép Ernő- és József Attila-díjas író, költő, műfordító.

Öt regény, három novelláskötet és három drámakötet szerzője.

Színdarabjait magyar és külföldi színházak is rendszeresen játsszák, bemutatóinak száma jóval 100 felett van. Több művéből született filmes feldolgozás.

Első gyerekkönyve a Csimpi szülinapja című meseregény volt, amelyből színmű és hangoskönyv is készült.