Informatika Tanuljunk

„A” számológép (Calculator)

A Windows Számológép alkalmazása olyan segédeszköz standard, tudományos, programozói és dátumszámítási módban is használható. A tudományos módot általában összetettebb matematikai műveletekhez, például trigonometriai számításokhoz, illetve kitevőket és logaritmusokat tartalmazó számításokhoz alkalmazzák.

Az átméretezhető ablakú számológépekből egyszerre többet is meg lehet nyitni az asztalon. Négy üzemmóddal rendelkezik. A szabványos mód numerikus billentyűzetet és alapműveleti gombokat tartalmaz a számtani műveletek elvégzéséhez. A tudományos üzemmód egy lépéssel továbbmegy, és kiegészül hatvány- és trigonometrikus függvényekkel, a programozó üzemmód pedig lehetővé teszi a felhasználó számára a számítógépes programozással kapcsolatos műveletek elvégzését. A Windows Calculator azon kevés alkalmazások egyike, amelyeket a Windows 1.0-tól kezdve a Windows minden verziójához mellékeltek. Azóta a számológép különböző képességekkel bővült.

Számológép
Általános mód az, amiben a Számológép megjelenik.

Az alapműveleteket kínáló Általános mód az, amiben a Számológép megjelenik. Ha a felirat mellett jobbra található ikont (Alt+fel) megnyomjuk, a számológép ablaka egyszerűsített ablakkal mindig a látható lesz a képernyőn.

Számológép
Mindig a látható mód
A számológép
A számológép Általános módja a számítási előzményeket és a memória tartalmát is mutatja, ha ablakát egy kicsit széthúzzuk.
A Navigáció megnyitása gomb hívja elő a funkciók listáját.

Az üzemmódok közötti váltáshoz a Navigáció megnyitása gombot kell kiválasztani (Három vízszintes vonal az Általános felirat mellett ). Alapvető matematikai műveletekhez használja a Általános, bonyolultabb számításokhoz a Tudományos, bináris kódhoz a Programozó, dátumokkal végzett munkához a Dátumszámítás, mértékegységek átváltásához pedig az Átváltás üzemmódot

A tudományos üzemmód több funkciót kínál, ki van egészítve logaritmus, hatvány- és trigonometrikus függvényekkel is.

A számológép
A számológép grafikus módja

A számológép grafikus móddal is ki lett bővítve, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy grafikusan ábrázoljanak egyenleteket a koordináta-rendszerben.

A Programozó üzemmód lehetővé teszi a felhasználó számára a számítógépes programozással kapcsolatos műveletek elvégzését bináris, decimális, hexadecimális és nyolcas számrendszerekben. Ha valakinek azt kell kiszámolnia, hány napja született, akkor a Dátumszámítás funkciót használva gyorsan megkapja a kívánt számot.A Pénznemszámítás az aktuális árfolyamokat használja.

A Beállítások címszó alatt nem sok állítható funkció van. Mindössze a világos és a sötét mód kapcsolója található itt.
A jobb felső sarokban található Előzmények gomb hívja elő az eddig elvégzett műveletek listáját.

A térfogatot, a hosszúságot, a súlyt és a tömeget, a hőmérsékletet, az energiát, a területet, a sebességet, a teljesítményt, az adatokat, a nyomást és a szögeket a leggyakrabban előforduló egységek között lehet átalakítani.

Számológép billentyűparancsok

Alt + 1 Váltson a szokásos üzemmódra
Alt + 2 Váltás a tudományos módra
Alt + 3 Váltás programozó üzemmódra
Alt + 4 A dátum számítási módjának átkapcsolása
Kilépés Az összes bevitel törlése (válassza a C lehetőséget)
Töröl Árambevitel törlése (válassza a CE-t)
Ctrl + H Kapcsolja be vagy ki a számítási előzményeket
Ctrl + M Tárolja a memóriában
Ctrl + P Add a memóriába
Ctrl + Q Kivonás a memóriából
Ctrl + R Visszahívás a memóriából
Ctrl + L Törölje a memóriát
Ctrl + Shift + D Előzmények törlése
Felfelé nyíl Mozgassa felfele a előzménylistát
Lefele nyíl Mozgassa le az előzmények listáját
F9 Válassza a ±
R Válassza az 1/X lehetőséget
@ Számolja ki a négyzetgyöket
% %% Kiválasztása
F3 A tudományos módban válassza a DEG lehetőséget
F4 Válassza a RAD lehetőséget
F5 Válassza a GRAD lehetőséget
Ctrl + G Válassza a 10x-et
Ctrl + O Válassza a cosh lehetőséget
Ctrl + S Válassza ki a sinh lehetőséget
Ctrl + T Válassza ki a tanh-t
Shift + S Válassza a sin-1 lehetőséget
Shift + O Válassza a cos-1 lehetőséget
Shift + T Válassza a tan-1 lehetőséget
Ctrl + Y Válassza az y? X lehetőséget
D Válassza a mod
L Válassza ki a naplót
M Válassza ki a dms-t
N Válassza az In lehetőséget
Ctrl + N Válassza az ex lehetőséget
O Válassza a cos lehetőséget
P Válassza a Pi lehetőséget
Q Válassza az x2 lehetőséget
S Válassza ki a bűnt
T Válassza ki a tan
V Válassza az FE lehetőséget
x Válassza az Exp
Y, ^ Válassza az xy lehetőséget
# Válassza az x3 értéket
! Válassza az n!
% Válassza a Mód lehetőséget
F2 A programozó módban válassza a DWORD lehetőséget
F3 Válassza a WORD lehetőséget
F4 Válassza a BYTE lehetőséget
F5 Válassza a HEX lehetőséget
F6 Válassza a DEC lehetőséget
F7 Válassza a OCT lehetőséget
F8 Válassza a BIN lehetőséget
F12 Válassza a QWORD lehetőséget
AF Válassza az AF beállítást
J Válassza a RoL lehetőséget
K Válassza a RoR lehetőséget
< Válassza az Lsh lehetőséget
> Válassza az Rsh lehetőséget
% Válassza a Mod
| Válassza az Or
^ Válassza az Xor lehetőséget
~ Válassza a Nem lehetőséget
& Válassza az And lehetőséget
Szóköz Kapcsolja be a bit értékét
%d bloggers like this: