Adyból sosem elég…
Felhívások

Adyból sosem elég…

A dunaszerdahelyi Szabó Gyula 21 Szakközépiskola diákja szép sikert ért el az Ady Endre halálának 100. évfordulójára kiírt irodalmi versenyen. Az iskola beszámolója Bereznai István szerepléséről.

„Tucatnyi cikk, beszámoló, pályázati felhívás jelent meg idén a költő halálának 100. évfordulójára, a magyarországi Cédrus Művészeti Alapítvány is méltóképpen szeretett volna tisztelegni Ady Endre munkássága előtt. Ezért  januárban versértelmezés és versírás kategóriában irodalmi pályázatot hirdetett. A dunaszerdahelyi Szabó Gyula 21 Szakközépiskolából Bereznai István nyújtotta be dolgozatát, melyben a Magyar jakobinus dala című vers értelmezésére vállalkozott. A sok száz pályamunka elbírálását követően – hét társával együtt – a zsűri különdíjjal jutalmazta, s egyben meghívást kapott a május 23-i gálaestre a Petőfi Irodalmi Múzeumba. Az ünnepségen bemutatták a kiválasztott művekből összeállított kötetet, azután a kiértékelés következett. Az est hátralevő részét megzenésített versek tették színesebbé. Munkája elismeréseként Bereznai István oklevelet és könyvcsomagot vehetett át.”

Duborszky Attila tanár

%d bloggers like this: