Hazai hírek

A tanév, amikor négy oktatási miniszter is volt

Gröhling oktatásügyi miniszterÚgy is nézett ki.
Így értékeli a tanévet az Oktatásügyi Szakszervezet és a pedagóguskamara is.

A tanévnyitókor még Branislav Gröhling volt a miniszter, szeptember 13-ig, majd szűk egy hónapig Eduard Heger kormányfő volt az oktatási miniszter is, az SaS kilépése miatt. Aztán kinevezték a keresztény körökből érkező Ján Horeckýt, végül pedig jött a hivatalnokkormány és Daniel Bútora.

A szakszervezet szerint azért is nagy baj, hogy ilyen hektikus volt a tanév, mert most indítják be az átfogó tantervreformot. Na meg legalább annyi szó esett idén az iskolák energiaszámláiról, mint magáról az oktatásról.
Azt viszont elismeri a szakszervezet, hogy jelentős béremelés történt, bár a bérek szerinte még mindig nem olyanok az iskolaügyben, mint kellenének. Az év és a tanév is béremeléssel rajtol. Januárban 10 százalékos béremelés volt, szeptemberben pedig további 12 százalékos emelést kapnak a pedagógusok.

A pedagóguskamara viszont a tanév összegzéseként így is azt hangsúlyozza, hogy a pedagógusok keresete nem éri el a nemzetgazdasági átlag 1,2-szeresét.

%d bloggers like this: