Hazai hírek Oktatás

Az egyetlen magyar iskola, ahol meg lehet nézni, hogyan működik az új tanterv

aranyos
A csallóközaranyosi iskola (Fotó: Google-maps)

Szeptembertől újabb iskolákban tanítanak majd az új pedagógiai program szerint. Jelenleg csupán néhány tucatnyi iskolában zajlik az új kerettanterv szerint az oktatás, és csak egy maroknyi magyar alapiskola van köztük.

Most képzésre jelentkezhetnek az új programot bevezető iskolák, és nyílt napon vehetnek részt. Az egyetlen magyar alapiskola, amelyet felkereshetnek, a csallóközaranyosi Kóczán Mór Alapiskola.

Május 23-án lesz a nyílt nap.

A minisztérium „EDUKAfest”-nek nevezte el a képzést. Május 23-án lesz lehetőség felkeresni az iskolákat. Az aranyosi iskola 60 tanítót tud fogadni a nyílt napon.
Minden iskola két pedagógust küldhet a nyílt napra, és országosan 12 iskola közül lehet választani.

Registrácia: EDUKAfest 23.5.2024 – Deň otvorených dverí na školách zavádzajúcich nové kurikulum