Hazai hírek Oktatás

Hétfőtől újabb korlátozó intézkedések

Branislav Gröhling oktatási miniszter a válságstáb új intézkedéseiről

A gyerekeknek 3 éves korig nem kell arcmaszkot viselni, de az óvodákban már ajánlatos kint és bent is a maszkviselés. Az alapiskolák alsós diákjai számára is kötelező lesz a védőmaszk. Az óvodák továbbra is nyitva maradnak. Az alapiskolák is ugyanabban a rezsimben működnek tovább mint eddig, csak kötelező lesz az arcmaszk.

Holnaptól visszavonásig a középiskolák átállnak a távoktatásra. 

A diákok ma ne utazzanak el a kollégiumokba.

A nyolcéves gimnáziumok felső évfolyamai is otthon maradnak, mert őket a minisztérium a középiskolások közé sorolja.

Várhatóan holnaptól a tornatermek és művészeti iskolák is bezárnak, törlik a sítanfolyamokat, az iskolai szakköröket és az úszásoktatást is. Az iskolákat a foglalások lemondása miatt keletkező veszteségek értékéig kártalanítják. A művészeti iskolák 20 millió euró értékű kompenzációt kapnak a tanárok fizetésére.

A távoktatás biztosítására elsősorban a tanárokat akarja a minisztérium támogatni, hogy megvásárolhassák a szükséges technikai berendezéseket.

AZ ALAPSIKOLÁK A VÉGSŐKIG NYITVA LESZNEK – ÍGÉRI A MINISZTER
Rozhodnutie ministra o opatreniach pre školy

 

 

[pdf-embedder url=”https://www.magyar-iskola.sk/wp-content/uploads/2020/10/17541.pdf”]

covid-19 oktober