Egyéb kategória Kitekintő

A bántalmazás nem magánügy!

Az erőszaknak sokféle arca van – és néha nehezen felismerhető azoknak is, akik épp átélik. Hát még azoknak, akik a környezetükben élnek. Nemcsak azért, mert a szóbeli, érzelmi, gazdasági erőszaknak nincsenek látható jelei, hanem azért is, mert a bántalmazás a legtöbbször sokrétű, összetett rendszer, amelyben a bántalmazó eszközei kifinomultak – erről közölt cikket a WMN.

A családon-, kapcsolaton belüli erőszak elleni küzdelemhez nem dőlhetünk hátra a fotelben, szörnyülködve a tragédián, és hibáztatva a rendszert.

Nincs könnyű helyzetben az az ismerős vagy családtag, aki ilyesmit sejt; a legtöbben félnek közbeavatkozni. Valamiért azt gondoljuk, hiszen azt sulykolták belénk: „ez magánügy, oldják meg ők a négy fal között”. Csakhogy a teljesen elszigetelődő áldozatnak nem ritkán az életébe kerül, ha nincs, aki segítsen. Sebestyén Eszter pszichológus írása kapaszkodót ad ahhoz, hogyan segítsünk – de legalábbis hogyan ne ártsunk az áldozatoknak.

A teljes cikk itt olvasható!