Egyéb kategória

A tanulók visszatérése az iskolákba – Módszertani útmutató

A Szlovák Köztársaság Oktatási, Tudományos, Kutatási és Sportminisztériuma (továbbiakban: „minisztérium”) az alapiskolák számára módszertani útmutatót készített, amely az iskolákba való fokozatos visszatérés, a távoktatásról a jelenléti oktatásra való váltás és a kettő közötti átmenet pedagógiai részére irányul, és a tanulók iskolába való adaptációját is érinti. Az útmutató főként az általános iskola felső tagozatával foglalkozik, ugyanis a felső tagozatos diákoknak volt hosszabb távon megszakítva a jelenléti oktatás.

„A középszerű tanár magyaráz. A jó tanár indokol. A kiváló tanár demonstrál. A nagyszerű tanár inspirál.“
William Arthur Ward

módszertaniA módszertani útmutató elsődleges célja, hogy segítse az iskolákat a zökkenőmentes és fokozatos áttérésben a jelenléti oktatásra. Az útmutató csak általános ajánlásokat tartalmaz. Arra hivatott, hogy segítse az egyes iskolákat a szabályok felállításában, illetve az adaptációs- és az azt követő időszakra való tervezésben a 2020/2021-es tanév végéig.

[pdf-embedder url=”https://www.magyar-iskola.sk/wp-content/uploads/2021/04/19370.pdf”]