Hazai hírek

Munkahelyek megmentésére kérhetnek támogatást a művészeti alapiskolák

a művészeti alapiskolák
(Pixabay)

Továbbra is kérhetnek anyagi támogatást munkahelymegőrzésre a művészeti alapiskolák a veszélyhelyzet alatt meghirdetett program keretében. Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint a kérvényeket június végéig lehet beadni.

A projektet március 1-jén közösen indította a szociális ügyi minisztérium és az oktatási tárca, önkormányzati fenntartású intézmények, egyházi és magán művészeti iskolák is kérhetnek pénzt.

Eddig 232 kérvény érkezett, összesen 13,2 millió euró értékben, 158 művészeti alapiskolának már kifizették a támogatást, összesen 8,6 millió eurót. „A projektnek köszönhetően a művészeti alapiskolák 3300 pedagógiai és nem pedagógiai alkalmazottjának segítettünk eddig” – közölte a tárca.

A munkahelymegőrző támogatást június 30-ig lehet kérni, a 2020. március 13-tól június 30-ig terjedő időszakra, csakis elektronikusan, a www.slovensko.sk közigazgatási portálon keresztül.