Hazai hírek

A sítanfolyam legyen az utolsó, amivel foglalkozik az iskola

(Pixabay)

Az oktatási minisztérium nem javasolja, hogy sítanfolyamot és természetiskolát szervezzenek ebben a tanévben az iskolák. A sítanfolyam legyen az utolsó, amivel foglalkozik az iskola

Bár a tárca anyagilag is hozzájárul a sítanfolyamokhoz és ez a program nincs leállítva, de teljesen bizonytalan, hogy a téli hónapokban melyik járás milyen színű lesz és elutazhatnak-e síelni a diákok. Ha viszont le kell mondani a szállásfoglalást stb., a sztornóilletéket nem fogja állni a minisztérium, vagyis azt a szülők fizetik.
Ugyanez vonatkozik a természetiskolára.

A különféle tanulmányi versenyek megrendezésével is problémák adódhatnak a járványhelyzet alakulásától függően, ezért a szervezéskor tanácsos az online-lebonyolításra is gondolni.

A sípályák üzemeltetőinek szövetsége egyébként már tiltakozott a minisztérium állásfoglalása ellen, arra hivatkozva, hogy „sokkal egészségesebb mozogni a szabad levegőn, mint egy zárt teremben üldögélni”, és a szövetség szerint a szálláshelyek nem fognak sztornóilletéket felszámítani.

Szalagavató – csak beoltottaknak!

%d