Hazai hírek

Az igazgató nem zárathatja be az egész iskolát

Branislav Gröhling

Sem az iskolaigazgató, sem a fenntartó nem dönthet úgy, hogy bezárja az egész iskolát.
Erre Branislav Gröhling oktatási miniszternek kellett figyelmeztetnie ma. Csakis egy-egy osztályban felfüggesztő fel a tanítás, ahol felbukkan a fertőzés.

Gröhling hozzátette: az országos iskolabezárás sem lenne hatékony megoldást a jelenlegi járványhelyzetre.

„Az új Covid-automata értelmében romló járványügyi helyzetben is marad a tantermi oktatás, függetlenül attól, hogy milyen iskoláról van szó, milyen évfolyamról, és milyen a járás színe. Nem fogunk egész iskolákat bezárni”

– mondta.

A regionális közegészségügyi hivatal dönthet úgy a járványhelyzet alapján, hogy több osztályban is szünetelteti az oktatást, és rendkívüli esetben, például ha járványgóc alakul ki az iskolában, az egész intézményt bezáratja.

A miniszter szerint jelenleg a diákok 0,7 százaléka koronavírus-fertőzött, amiatt a gyerekek 10 százaléka van távoktatásban. Ez maximum tíz napig tart.