Egyéb kategória

Alice Csodaországban (rádiójáték)

Lewis Carroll és könyvének egyik első címlapja

190 éve született Lewis Carroll angol meseíró, költő és matematikus, fotográfus, az Alice Csodaországban írója.

Ennek a furcsa ötletektől hemzsegő, kalandos, vidám mesekönyvnek a szerzője, Lewis Carroll  matematikaprofesszor volt az oxfordi egyetemen. Világhírűvé vált könyve első ízben 1865-ben jelent meg. Azóta szinte valamennyi nemzet nyelvén napvilágot látott. Az angolszász humor e sajátos alkotása Alice oldalán elvezeti az olvasót Csodaországba – amely valójában álomvilág, a Viktória királynő korabeli Anglia torzképe.

Aki ismeri az angol történelmet, az a Szív Királynőben könnyen felismerheti a hirtelen haragú Viktóriát, s férjében, a pipogya Szív Királyban a jelentéktelen Albert herceget. De megtalálhatjuk e könyvben az angol igazságszolgáltatás, iskolarendszer vagy éppen sportszenvedély végletekig vitt, humoros torzképét is.

Lewis Carroll meseregényét Kosztolányi Dezső fordításának felhasználásával feldolgozta Pápa Relli.

Alice — Domján Edit
Fehér nyúl — Márkus László
Egér — Verebély Iván
Dodo Kacsa — Lorán Lenke
Malacka — Szabó Gyula
Kalapos Gyík — Agárdi Gábor
Békaember — Szabó Ottó
Borsos Hercegnő — Soós Edit
Április Bolondja — Greguss Zoltán
Bolondos Kalapos — Rátonyi Róbert
Mormota — Csonka Endre
Szívkiráynő — Kiss Manyi
Szívkirály — Ráday Imre
Alice Nővére — Kohut Magda

Rendezte — Varga Géza