Hazai hírek

500 euró nem béremelés! Szeptembertől jöhet a sztrájk az iskolákban

pedagógusok tüntetés nem béremelés

Tanévnyitó helyett sztrájk – szeptembertől munkabeszüntetés lesz az iskolaügyben, ha nem kapnak béremelést az alkalmazottak.
Ezt Pavel Ondek, az iskolaügyi alkalmazottak szakszervezetének (OZPŠaV) elnöke jelentette ki, arra reagálva, hogy a kormánytól minden iskolaügyi alkalmazott 500 euró támogatást kap – a július 1-jei 10 százalékos béremelés helyett.

Ez nem béremelés! – mondja a szakszervezet. Csupán egyszeri támogatás a 10 százalékot meghaladó infláció miatt megemelkedett kiadásokra.

„Az 500 euró nettó 348 eurónak felel meg, egy évre szétszámolva havi 29 euró”

– jelentette ki Ondek.

Kitartanak amellett, hogy minden iskolaügyi alkalmazott bérét 10 százalékkal emeljék meg.
„Januártól pedig, tekintettel arra, hogy az infláció több mint 12 százalékos, 10 százaléknál is magasabb béremelést fogunk követelni” – tette hozzá Ondek.

Ha nem lesz valorizáció, szeptemberben a tanév rögtön sztrájkkal indul, és addig folytatják, amíg a kormány meg nem adja a béremelést.

„Kész forgatókönyvünk van, minden óvodát, alap- és középiskolát, és az egyetemeket is megszólítottuk”

– állítja Ondek.

MATOVIČ: LESZNEK, AKIK AZ 500 EURÓVAL JOBBAN JÁRNAK, MINT A BÉREMELÉSSEL