Könyvajánló Szabadidő

A titkok titkos élete

Titkai mindenkinek vannak. Titkolhatunk egy hazugságot, egy balul elsült befektetést, családi krízist vagy egy múltbeli, rosszul meghozott döntést. De az emberek titkaiban mindig van valami közös: a félelem attól, hogy ha a titkaink egyszer napvilágot látnak, az emberek más szemmel néznek majd ránk. Ez csak az egyike a Michael Slepian, a titkok pszichológiájával foglalkozó legismertebb szakértő által adott magyarázatoknak. A titkok titkos élete (The Secret life of Secrets) című könyvében emellett arra is kitér, hogy léteznek-e pozitív titkok, miért káros mentálisan és fizikailag is hosszú távon a titkolózás, illetve hogy a különböző kultúráknak milyen szerepünk van abban, hogy miről és mennyit titkolózunk.

Angolul tudók meghallgathatják a szerzővel készült beszélgetést, amelyen bekapcsolható az automatikus magyarra fordítás is feliratozás formájában (jpbb alsó kerék a videón).