Hazai hírek

392-en akarnak érettségizni, a végzősök kevesebb mint 1 százaléka

Online is meg lehet tartani a szóbeli érettségit.

A 41 017 középiskolai végzős kevesebb mint 1 százaléka nem fogadta el a bizonyítványai átlagából kiszámított jegyet és jelentkezett szóbeli érettségire, háromnegyedük angol nyelvből – közölte az oktatási minisztérium.
A diákoknak május 15-ig kellett eldönteniük, hogy elfogadják-e a megajánlott jegyet, illetve ellenező esetben értesíteni az iskolájukat.

BELETÖRŐDTEK A DIÁKOK, HOGY NEM KELL ÉRETTSÉGIZNI – a magyar diákok is elfogadták a megajánlott jegyeket

Idén átlagban 2-esre „érettségiztek” a diákok, a kiszámított jegyek átlaga 2,07.

A szóbeli vizsgákat május 25-e és június 13-a között tartják, az időpontok megyénként eltérhetnek, a pontos dátumokat a járási oktatási hivatalok határozzák meg és kedden, május 19-én teszik közzé.
További 539 diák jelentkezett érettségire a válaszható 5. vagy 6. tantárgyból, a vizsgáztatást online is meg lehet tartani. A Közegészségügyi Hivatal teszi közzé, hogy milyen higiéniai előírásokat kell betartani, ha az iskolában kerül sor a szóbeli vizsgára. (l)

EZ LETT VOLNA AZ ÍRÁSBELI ÉRETTSÉGI

%d bloggers like this: