Hazai hírek

Szokjunk hozzá… új neve van a minisztériumnak

2024. február 1-jétől a Szlovák Köztársaság Oktatási, Tudományos, Kutatási és Sportminisztériumát Oktatási, Kutatási, Fejlesztési és Ifjúságügyi Minisztériumra nevezik át (Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže).

✔️ A lépés a minisztérium fókuszának kiszélesítését jelzi, nagyobb hangsúlyt fektetve az ifjúságra, a mentális egészségre és az innovációra az oktatásban.
📌 Decemberben Tomas Drucker miniszter bemutatta a változás átfogó menetrendjét, amely 40 projektet tartalmaz az oktatás, a kutatás, a fejlesztés és az ifjúság támogatásának különböző aspektusaihoz kapcsolódóan.

❗️ A tárca egyik prioritása a gyermekek és fiatalok mentális egészségének támogatása, ami ugyanolyan fontos, mint az általános és középiskolai oktatás tartalmának, formáinak és céljainak megváltoztatása.